Orient QH800ASR Quartz Room Heater (White)
Orient
Last Updated: 13th May 2026
Overview
Similar
User Reviews
Notify When Available
Similar Products
Orpat OEH-1260 Fan Room Heater (Green)
1,650
Orpat OEH-1260 Fan Room Heater (Apricot)
1,650
V-Guard RH-2QT-1000 Fan Room Heater (Grey)
Oreva OREH-1209 Fan Room Heater (Blue)
Bajaj RH2C Carbon Room Heater
Bajaj Deluxe Halogen Room Heater (White)
Popular Room Heaters
Orpat OEH-1220 Fan Room Heater (White)
900
Bajaj Blow Hot Fan Room Heater (Cream)
Maharaja Whiteline Lava HalogenRoom Heater (White)
Bajaj Radiant Room Heater (Grey)
Orpat OEH-1260 Fan Room Heater (White)
Havells OFR 9 Oil Filled Room Heater (Black)
Orient QH800ASR Quartz Room Heater User Review and Ratings
★
5 ★
4 ★
3 ★
2 ★
1 ★
Write Your Review
Other Orient Room Heaters
Orient OFCC09B3A Oil Filled Room Heater (Black)
Orient Stark Quartz Room Heater (Grey)
Orient Instahot Quartz Room Heater (Black)
Orient QH800ASQ Quartz Room Heater (Black)
Orient OFCC13B3A Oil Filled Room Heater (Black)
Orient FH20WP Halogen Room Heater (White)
Orient OF0905F Oil Filled Room Heater
Orient OF1104F Oil Filled Room Heater
Orient PTC02 Fan Room Heater
Popular Room Heater Brands
Bajaj Room Heaters
Usha Room Heaters
Orpat Room Heaters
Havells Room Heaters
Singer Room Heaters
Morphy Richards Room Heaters
Warmex Room Heaters
Maharaja Whiteline Room Heaters
Nova Room Heaters
Orient Room Heaters
Eveready Room Heaters
Share
Whatsapp
Facebook
Twitter
Snapchat
Advertisement
Room Heaters By Price
Room Heater Under 1000
Room Heater Under 1500
Room Heaters Types
Fan Room Heater
Oil Filled Room Heater
Halogen Room Heater
Gas Room Heater
Quartz Room Heater
Carbon Room Heater
Infrared Room Heater
Radiant Room Heater
Room Heater 800 W
Room Heater 1000 W
Room Heater 2000 W