Usha CJ1600WPC 1600 W Induction Cooktop
Last Updated: 13th May 2026
Overview
Similar
User Reviews
Notify When Available
Similar Products
Philips Viva Collection HD4928/01 2100 W Induction Cooktops (Black)
Philips HD4938 2100 W Induction Cooktops (Black)
4.3 ★
762 ratings
3,799
Philips HD4929/01 2100 W Induction Cooktops (White)
4.1 ★
514 ratings
2,727
Philips HD4928/01 2100 W Induction Cooktops (White)
4.3 ★
2,780 ratings
Prestige PIC 2.0 V2 2000 W Induction Cooktops (Black)
4.1 ★
256 ratings
Philips HD4929 2100 W Induction Cooktops (White)
30 ratings
Popular Induction Cooktops
Philips HD4920 1500 W Induction Cooktops (Black)
49 ratings
Bajaj Majesty ICX Neo 1600 W Induction Cooktops (Black)
82 ratings
Prestige PIC 19.0 1600 W Induction Cooktops (Black)
4 ★
49 ratings
762 ratings
514 ratings
Prestige PIC 20.0 1200 W Induction Cooktops (Black)
4.2 ★
2,651 ratings
Usha CJ1600WPC 1600 W Induction Cooktop User Review and Ratings
★
5 ★
4 ★
3 ★
2 ★
1 ★
Write Your Review
Other Usha Induction Cooktops
Usha Cookjoy CJ 2000XPC 2000 W Induction Cooktops (Black)
4.5 ★
2 ratings
Usha Cookjoy IC C2102P 2000 W Induction Cooktops (Black)
4.6 ★
47 ratings
Usha Cookjoy CJ 1600XPC 2000 W Induction Cooktops (Black)
3 ratings
Usha Cookjoy 3802 2000 W Induction Cooktops (Black)
Usha Cookjoy 3616 1600 W Induction Cooktops (Black)
4.4 ★
Usha Cookjoy 2102 2100 W Induction Cooktops (Black)